Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Zdolność kredytowa po Rekomendacji T

 

Co wpłynęło, że banki w IV kwartale ubiegłego roku zmieniły politykę? Z pewnością wpływ na to miała rosnąca konkurencja oraz zmniejszenie zainteresowania klientów. Na chwilę obecną, kredyty zaczynają tanieć, ale nie ma zbyt dużej ilości chętnych , jak banki się spodziewały. Widoczne to było, dopiero przy niewielkim przyroście zadłużenia nieruchomościami, które zostały odnotowane pod koniec ubiegłego roku. Jeżeli banki otworzyłyby się, dla osób których zdolność kredytowa jest na granicy, to takie zachowanie mogłoby zmienić sytuację.

Pamiętajmy również o tym, że przedsiębiorstwa też są zainteresowane kredytami. Ale patrząc na ich sytuację to popyt na kredyty dla przedsiębiorstw nadal przesuwa się w czasie. Obecnie jest jeszcze za wcześnie, aby ruszyć z kredytami gotówkowymi.

Zmiany w Rekomendacji T, które weszły w życie 23.12.2010 roku, nie ograniczają klientów, którzy są zainteresowani kredytem hipotecznym. Przypominamy tylko, że osoby zarabiające mniej niż średnia krajowa na spłatę rat mogą przeznaczyć tylko 50% swoich dochodów, a osoby zarabiające powyżej średniej krajowej - 65% swoich dochodów.

 

welcomefinance.pl

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych
WalutaKupnoSprzedaż
CHF 4.2280 4.3134
EUR 4.5318 4.6234
GBP 4.9868 5.0876
USD 3.8362 3.9136
Aktualizacja: 2020-10-27