Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Kredyt na PIT

Koniec roku to dla nas zazwyczaj czas podsumowań i postanowień na przyszlość. Jednak Nowy Rok, a konkretnie jego pierwszy kwartał, jest gorącym czasem rozliczeń... z Urzędem Skarbowym.

Gdy na PIT-cie jest duża kwota z dochodów, to również i dopłata może być niemała. Większość wolnych środków ulokowana jest w inwestycjach. Niektóre banki poszerzyły swoją ofertę o „Kredyt na PIT”.

Taki rodzaj kredytu to nic innego jak kredyt gotówkowy. Otrzymaną kwotę można przeznaczyć na dopłatę do podatku, a nasz PIT ma za zadanie służyć jako zaświadczenie o dochodach. Na rynku finansowym istnieją dwa rodzaje banków - Multibank oraz BPS - oferujące taki rodzaj kredytu.

Kredyt na PIT a kredyt gotówkowy:

  • kwota kredytu, o którą się staramy musi dokładnie odpowiadać kwocie zobowiązania podatkowego. Po otrzymaniu decyzji pozytywnej bank automatycznie przelewa kwotę kredytu na konto Urzędu Skarbowego.

Różnice miedzy bankami są takie, w BPS mogą nam udzielić kredytu na podatek bez poręczycieli, ale wymaga to zabezpieczenia, którym jest oświadczenie o poddaniu się egzekucji. BPS w swojej ofercie ma kredyt na PIT z wyższym oprocentowaniem ale bez prowizji. Jest to oprocentowanie stałe. Multibank natomiast ma kredyt na PIT z niższym oprocentowaniem, ale z prowizją.

Warunki takiego kredytu są lepsze, niż przy kredycie gotówkowym z tego względu, iż bank zna cel finansowania. Bank automatycznie przelewa kwotę kredytu na konto Urzędu Skarbowego. Z takich kredytów korzystają klienci zamożniejsi, gdyż u nich najczęściej występuje nadpłata.

PIT na kredyt

Istnieją jeszcze inne banki, które mają w swojej ofercie „PIT na kredyt”. Wówczas nie potrzebujemy zaświadczenia o dochodach, tylko przedstawiamy swojego PIT-a za ubiegły rok. Taki rodzaj kredytu w swojej ofercie ma Getin Bank, Allianz, Deutsche Bank. Uwaga! Taki kredyt traktowany jest jako pożyczka gotówkowa.

Produkty Multibanku i BPS uważane są za korzystne oferty. Celem jest odpowiadanie na zapotrzebowania określonej grupy klientów.

Taki kredyt jest dla osób, które mają dużą niedopłatę na swoim PIT-cie. Taką grupę będą w szczególności stanowić osoby prowadzące działalność gospodarczą.

 

Zapraszamy do kontaktu:

Monika Chajęcka- doradca finansowy, kredyty, nieruchomości
tel. 071/735 10 81
e-mail: monika.chajecka@welcomefinance.pl

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych