Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Kredyt gotówkowy - krótkie kompendium wiedzy

Kredyty gotówkowe w dzisiejszych czasach są bardzo popularne, jednak nie tak, jak kredyty hipoteczne. Tak w skrócie należy określić (nie definiować) kredyty gotówkowe czy popularne pożyczki konsumpcyjne. Kredyty gotówkowe cieszą się dużą popularnością na każdym rynku, na którym funkcjonują komercyjne banki a społeczeństwo może swobodnie zrealizować zobowiązania finansowe. Tego rodzaju kredyty są wygodną formą finansowania, ponieważ szybko można otrzymać gotówkę na dowolny cel.

Bardzo prosty jest również proces przyznania kredytów, ponieważ wymaga od klienta analizy o zdolności kredytowej i historii kredytowej .Aby uzyskać kredyt wystarczy dowód osobisty i drugi dokument potwierdzający tożsamość oraz wypełnione zaświadczenie o zarobkach - wystawione przez pracodawcę.

Są jednak pewne wykluczenia, a dotyczą one głownie osób, które posiadają dowód osobisty, jak i drugi dokument tożsamości a spłacały lub spłacają terminowo inne zobowiązania. Wtedy banki pożyczą takiemu klientowi gotówkę bez badania zdolności do spłaty kredytu. Należy jednak zważać na fakt o tym, iż ze względu na kryzys finansowy jaki miał miejsce na przełomie roku 2008/2009, który dał się odczuć większości z nas, że czasy szybkiej pożyczki gotówkowej, dawanej niemalże każdemu z nas minęły. Banki udzielające kredytów stały się bardziej ostrożne, dlatego też w sposób bardzo radykalny zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów gotówkowych i hipotecznych.

Na razie jednak możemy być spokojni, ponieważ nie doszło (przynajmniej w 2009 roku) do załamania finansowego, co daje dobrą wizję spostrzegania Banków na klientów zaciągających kredyty, a klienci mogą zaspokajać swoje potrzeby zakupowe.

 

Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji zapraszamy do zakłdaki kontakt.

 

www.welcomefiance.pl

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych
WalutaKupnoSprzedaż
CHF 4.1715 4.2557
EUR 4.4941 4.5849
GBP 5.0643 5.1667
USD 3.7077 3.7827
Aktualizacja: 2021-01-26