Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Kredyt gotówkowy - umowa

Analiza wniosku i podjęcie decyzji przez bank nie trwa zbyt długo, czasami decyzja jest od razu lub może być w tym samym dniu lub na drugi dzień. Generalnie proces rozpatrywania nie powinien trwać dłużej niż 1-2 dni. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, bank zaprosi kredytobiorcę na podpisanie umowy. Warunkiem podpisania umowy jest ustanowienie zabezpieczeń. W umowie kredytowej znajdą się takie parametry kredytu jak: oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie, okres spłaty kredytu, oraz zapisy dotyczące zabezpieczenia banku, w przypadku nie spłacania rat.

Do każdej umowy powinien być dołączony harmonogram spłat, w którym kredytobiorca będzie miał podaną wysokość raty. Jeśli kredyt jest ze stałą stopą oprocentowania, to raty są stałe i nie ulegają zmianie. Natomiast jeśli kredytobiorca weźmie kredyt ze zmienną stopą oprocentowania, to raty mogą ulec zmianie zarówno w górę jak i w dół.

Po podpisaniu umowy kredytowej, kredyt jest wypłacany na konto osobiste kredytobiorcy lub gotówką w kasie. Każdy kredyt posiada swój rachunek, na który kredytobiorca powinien spłacać raty kredytowe. Jeśli kredyt został wypłacony na konto kredytobiorcy, to raty miesięczne automatycznie schodzą z konta kredytobiorcy w dniu spłaty raty. Trzeba tylko pilnować, aby zapewnić środki na spłatę raty. Jeśli kredytobiorca nie posiada konta w danym banku, to raty może spłacać w każdym oddziale danego banku na rachunek kredytu.

 

Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji zapraszamy do zakłdaki kontakt.

 

www.welcomefinance.pl

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych