Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Gdzie mogę dostać kredyt gotówkowy?

Aby uzyskać kredyt gotówkowy, najlepiej zwrócić się do swojego banku, w którym posiada się konto osobiste i sprawdzić, czy bank ma dla nas ofertę kredytu na świadczenie tzn. bez badania zdolności kredytowej. Jeżeli regularnie zasilamy konto danego banku wpływami, często jest tak, że niektóre banki mają ofertę dla swoich klientów bez badania zdolności kredytowej. Jedynym warunkiem jest podpisanie umowy kredytowej i kredyt gotówkowy już jest.

 

Jeśli bank nie ma dla nas oferty, wtedy można złożyć wniosek w każdym innym banku, niezależnie od tego czy posiadamy w danym banku konto. Dosyć istotne jest, aby nie kierować się kolorowymi reklamami oraz bilbordami. Warto jest zawsze zwrócić uwagę na takie parametry kredytu jak oprocentowanie, prowizja za udzielenie kredytu oraz obowiązkowe ubezpieczenia, które najczęściej podnoszą ratę kredytu. Do wniosku trzeba dołączyć ksero dowodu osobistego, drugi dokument tożsamości oraz zaświadczenie o dochodach, najczęściej na druku danego banku. Czasami dla dobrych klientów, banki oferują kredyty gotówkowe na oświadczenie o dochodach tzn, bez badania zdolności kredytowej. W przypadku posiadania współmałżonka, bank może wymagać zgody współmałżonka przy podpisaniu umowy.

 

Następnie bank weryfikuje wniosek kredytowy, sprawdza klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli w przeszłości kredyty były spłacane regularnie, to nie powinno być problemów ze spłatą kredytów. Natomiast jeśli kredyty były nieterminowo spłacone, to mogą pojawić się problemy z uzyskaniem kredytu. Na podstawie złożonej dokumentacji bank weryfikuje dochody i podejmuje decyzję o przyznaniu bądź odmowie udzielenia kredytu gotówkowego.

 

Warto zawsze dbać o swoją historię kredytową, ponieważ kredytobiorca, który regularnie spłaca swoje zobowiązania nie będzie miał w przyszłości problemów z uzyskaniem kredytu oraz będzie miał możliwość skorzystania z preferencyjnych warunków.

 

Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji zapraszamy do zakłdaki kontakt.

 

www.welcomefiannce.pl

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych