Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Jaki okres kredytowania ?

Wybór okresu kredytowania zależy od naszej zdolności kredytowej oraz od oferty banku. Najczęściej kredytobiorcy zaciągają kredyty na 30 lat, choć banki ofertują kredyty nawet na 45 lat. Generalnie im dłuższy okres kredytowania, tym niższa rata i większa płynność finansowa. Banki są zainteresowane udzielaniem kredytów na jak najdłuższy okres, ze względu na to iż kredytobiorcy zapłacą więcej odsetek. Okres kredytowania możemy również skrócić, ale wtedy bank ponownie zbada naszą zdolność kredytową. Skrócenie okresu kredytowania oznacza, iż zapłacimy mniejsze odsetki od kredytu.

Wydłużenie okresu kredytowania opłaca się, jeśli chcemy przeznaczyć wolne środki na inwestycje. Warto pamiętać o tym, że każdy kredyt można wcześniej spłacić. Banki pobierają prowizję za wcześniejszą spłatę kredytu. Do każdej umowy kredytowej powinna być załączona aktualna tabela opłat i prowizji, z której wyczytamy opłatę za wcześniejszą spłatę.

Zdecydowanie wydłużenie okresu kredytowania nie opłaca się, jeśli środki które pozostaną w naszym portfelu zostaną przeznaczone na bieżącą konsumpcję.

 

Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji zapraszamy do zakłdaki kontakt.

 

www.welcomefinance.pl

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych
WalutaKupnoSprzedaż
CHF 4.0996 4.1824
EUR 4.4314 4.5210
GBP 4.9644 5.0646
USD 3.7236 3.7988
Aktualizacja: 2020-11-27