Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Krok 2. Złożenie wniosku

Krok 2. Złożenie wniosku

Kiedy masz już sprecyzowaną zdolność kredytową, następnym etapem jest wybór nieruchomości. W celu złożenia wniosku kredytowego niezbędne jest dostarczenie kompletu dokumentów, aby Bank podjął decyzję kredytową. Wykaz dokumentów znajdziesz w zakładce „lista dokumentów” w zależności od danego Banku. Każdy Bank wymaga, aby wniosek oraz załączniki były złożone na drukach danego Banku. W przypadku składania wniosku w formie elektronicznej pracownik danego Banku skontaktuje się z tobą, w celu przekazania druków bankowych, np. zaświadczenie o zarobkach. Następnie po zgromadzeniu wszystkich dokumentów, pracownik Banku zaprosi cię do oddziału Banku w celu spisania wniosku oraz złożenia podpisów w obecności pracownika Banku.

Następnym etapem jest czekanie na decyzję kredytową. Różnie to wygląda w niektórych Bankach, może się zdarzyć, że po tygodniu będzie decyzja lub nawet po trzech tygodniach. Wszystko zależy od tego ile wniosków czeka w kolejce do analizy, a nawet od tego czy jest okres urlopowy i czy jest wystarczająca ilość analityków. Może się również zdarzyć, że Bank poprosi o dostarczenie dodatkowych dokumentów lub o jakieś wyjaśnienia, co również spowoduje wydłużenie całego procesu. Ale o decyzji zostaniesz na pewno szybko poinformowany.

welcomefinance.pl

Ważne:

- wniosek powinien być kompletny, wszystkie dokumenty muszą być wypełnione czytelnie, bez skreśleń, wyraźnie powinny być przybite pieczątki pracodawcy lub przedsiębiorcy,

- bez względu na to jaka jest oferta danego Banku, warto zawsze złożyć wnioski minimum w dwóch Bankach równocześnie. Podejmowanie decyzji przez Bank to skomplikowana sprawa, wniosek przechodzi przez trzy lub kilka działów w banku m. in.: dział prawny i finansowy. Zawsze mogą zaistnieć okoliczności, które spowodują odmowę udzielenia kredytu, dlatego warto złożyć równocześnie minimum w dwóch Bankach wniosek.

- przy podpisaniu umowy przedwstępnej warto wydłużyć termin płatności, aby spokojnie spełnić wszystkie warunki do podpisania umowy i aby Bank uruchomił kredyt w ciągu kilku dni od podpisania umowy. Cała procedura od momentu złożenia wniosku do wypłaty średnio trwa około miesiąca czasu, ale zawsze może być proces wydłużony.

 

Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji zapraszamy do zakłdaki kontakt.

 

www.welcomefinance.pl

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych