Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to zamiana różnych zobowiązań finansowych typu: kredyty gotówkowe, karty kredytowe, limity w koncie osobistym, kredyty samochodowe na jeden kredyt z jedną mniejszą ratą z zabezpieczeniem hipotecznym. Konsolidacja polega na spłacie wszystkich kredytów nie związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wydłużeniem okresu kredytowania nawet do 30 lat, zmniejszeniem oprocentowania. Bank przedmiotową część kredytu przekazuje bezpośrednio na rachunki wskazane przez wnioskodawcę, na których ewidencjonowane są przedmiotowe zobowiązania, a pozostałą część kredytu można przeznaczyć na dowolny cel. Kredytobiorca zobowiązany jest do zamknięcia wszystkich spłaconych przez bank zobowiązań.

Kredyty konsolidacyjne zaciągane są również w walutach obcych, ale należy pamiętać o ryzyku kursowym oraz o tym, iż im dłużej spłacamy kredyt i poprawia się nasza płynność finansowa, tym więcej pieniędzy oddajemy do banku.

Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego to najczęściej 60% LTV. Zabezpieczeniem może być nieruchomość, na której nie ciążą żadne obciążenia typu hipoteka. Kredyt taki jest nieco droższy i udzielany jest na krótszy okres kredytowania. Zabezpieczeniem kredytu może być również nieruchomość, na której ciąży hipoteka, wtedy będzie to kredyt refinansowy (przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku w celu uzyskania lepszych warunków finansowych). Jest to tzw. konsolidacja rozumiana jako połączenie kredytu mieszkaniowego ze spłatą innych zobowiązań. W takim przypadku cel mieszkaniowy musi wynosić 50-70% LTV. Jeśli przenosimy tylko kredyt do innego banku bez spłaty innych zobowiązań, to jest to refinansowanie i może być udzielone nawet na 100% LTV. Warto pamiętać, że kredyt konsolidacyjny ze spłatą kredytu mieszkaniowego jest tańszy niż sama konsolidacja typowych konsumpcyjnych kredytów.

 

Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji zapraszamy do zakłdaki kontakt.

 

www.welcomefinance.pl

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych
WalutaKupnoSprzedaż
CHF 4.1691 4.2533
EUR 4.4872 4.5778
GBP 5.0691 5.1715
USD 3.6932 3.7678
Aktualizacja: 2021-01-22