Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Krok 1. Wybór oferty

Krok 1. Wybór oferty kredytu hipotecznego

W Polsce jest ponad 20 Banków udzielających kredytów hipotecznych, a niektóre Banki specjalizują się w tego typu kredytach. Wybierając kredyt hipoteczny należy przeanalizować kilka kwestii, a przede wszystkim należy zastanowić się nad tym :

- w jakiej walucie będziemy brali kredyt?

- czy będziemy mieli wkład własny

- na jaki okres kredytowania się zdecydujemy

- jaki rodzaj rat wybierzemy: raty równe, czy też malejące

- jakie są koszty około kredytowe, tzn. takie, które trzeba zapłacić przed uruchomieniem kredytu lub które można doliczyć do raty kredytowej, np. prowizja bankowa, ubezpieczenie brakującego wkładu własnego, ubezpieczenie do czasu wpisu hipoteki,

- jaki jest koszt wcześniejszej spłaty

- natomiast w przypadku kredytów walutowych należy wziąć pod uwagę tzw. spread walutowy,

- jaki jest koszt ubezpieczenia na życie, jeśli bank wymaga

- czy jest wymagana wycena nieruchomości

- czy bank posiada oddziały blisko miejsca zamieszkania

Na niektóre z powyższych pytań można znaleźć odpowiedzi w tabeli opłat o prowizji danego banku.

Pytań i dylematów jest sporo, dlatego warto oprócz samej raty kredytowej zastanowić się nad kosztami , które mogą pojawić się w przyszłości tak jak: przewalutowanie, czy też wcześniejsza spłata oraz nad jakością obsługi w danym banku.

Na powyższe pytania nie jest łatwo odpowiedzieć, gdyż sporo czynników wpływa na ostateczną konstrukcję oferty kredytu hipotecznego. Dlatego portal www.welcomefinance.pl , pozwoli porównać oferty kredytowe i pomoże wybrać korzystne rozwiązanie dopasowane do Państwa potrzeb bez konieczności kontaktowania się z doradcą finansowym. Nasze kalkulatory przedstawią ofertę w łatwy i przystępny sposób. Po wypełnieniu dokładnie pytań niezbędnych do przygotowania oferty, Internetowy Dorada Finansowy wybierze maksymalnie trzy najkorzystniejsze oferty Banków w obrazującą ratę oraz koszty związane z uzyskaniem i obsługą kredytu. Nie należy również zapominać o lokalizacji danego banku w miejscu zamieszkania.

Ważne:

- przed zakupem nieruchomości sprawdź jaką masz maksymalną zdolność kredytową w przybliżeniu

- przeanalizuj dokładnie swoją sytuację finansową, tzn. wysokości dochodów, liczba osób na utrzymaniu, miesięczne obciążenia typu: wysokość płaconych rat innych kredytów, czy posiadasz karty kredytowe oraz limity w koncie, alimenty, ubezpieczenie na życie, wydatki związane z utrzymaniem samochodu, miesięczne koszty utrzymania oraz miesięczne koszty utrzymania mieszkania (energia, czynsz, woda, telefon).

- w zakładce „ sprawdź dokumenty” zobacz jakie dokumenty będzie od ciebie wymagał bank.

Jeśli twoje dochody są zdecydowanie wyższe niż suma zobowiązań i kosztów utrzymania i wychodzi ci zdolność kredytowa, to śmiało możesz złożyć wniosek w formie elektronicznej lub wypełnić uproszczony formularz danego Banku.

 

Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji zapraszamy do zakłdaki kontakt.

 

www.welcomefinance.pl

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych