Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Od przyszłego roku mieszkania tylko z wkładem własnym

Banki planują od przyszłego roku zaostrzyć politykę kredytową i udzielać kredytów tylko dla osób posiadających wkład własny. Klienci, którzy będą posiadali 10 lub 20% wkładu własnego, mogą liczyć na niższe marże oraz brak dodatkowych kosztów takich jak ubezpieczenie brakującego wkładu własnego. Natomiast osoby, które nie posiadają wkładu własnego powinny się  pospieszyć z kupnem własnego mieszkania w tym roku. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Jest jeszcze sporo banków, które udzielają kredytów na 100% bez wkładu własnego.

Komisja nadzoru finansowego planuje nakazać bankom aby od 2014 roku wymagały posiadania wkładu własnego w wysokości 10%, a od 2015 roku 20% wkładu własnego.

Z drugiej strony rząd planuje wprowadzić od przyszłego roku nowy program „Mieszkanie dla młodych”. Pieniądze mają być wypłacane na starcie jako wkład własny do nowego mieszkania. Przypomnijmy, że rodzina bezdzietna i singiel mają dostać 10 proc. równowartości 50 m kw. liczonej według ustawowego wskaźnika ceny metra kwadratowego. Jeśli rodzina lub osoba samotna ma potomstwo, dopłata wyniesie 15 proc. Problem w tym, że ceny mieszkań są wyższe  niż zakładane w programie, a w wielu miastach deweloperzy nie budują.

Z mojego doświadczenia zawodowego  wynika, że sporo klientów jest jednak zainteresowanych zakupem jednak na 100% wartości nieruchomości nawet bez wkładu własnego, ze względu na to, iż środki własne warto sobie zostawić  jako oszczędności lub na tzw. „czarną godzinę”.

Jeśli myślisz o zakupie nieruchomości, to zapraszam do kontaktu.

Karolina Marciniak- Ubezpieczenia, nieruchomości, kredyty

tel. 71/735 10 81, kom. 792 808 814

e-mail: karolina.marciniak@welcomefinance.pl

www.welcomefinance.pl

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych