Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Kredyt dla Seniora

 

Nasz rynek finansowy jest ubogo zaopatrzony w banki, które dają możliwość spłacania zobowiązań w wieku 70+. Bardziej rygorystyczne w przypadku pożyczek wydają się być regulacje bankowe. Seniorzy mają obowiązek oddać cały dług najpóźniej do 65 roku życia.

Czyżby nasz scoring był niepomyślny?

Senior z emeryturą w wysokości 1500 zł nie ma dużych szans na otrzymanie kredytu hipotecznego. Dla tego Seniora scoring wypadnie niepomyślnie (scoring- ocena wiarygodności klienta na podstawie wieku czy rodzaju i wysokości dochodów). Zazwyczaj przy wstępnej ocenie wnioskodawcy podeszły wiek prowadzi do odrzucenia wniosku.

Renta z Banku

W większości krajów UE oraz USA dość powszechnym sposobem na rozwiązanie problemów finansowych Seniorów jest tzw. Hipoteka Odwrócona.

Hipoteka Odwrócona- sposób na uzyskanie dodatkowej renty, wypłacanej przez bank, który przejmuje prawa nieruchomości po śmierci właściciela.

W Polsce hipoteka odwrócona nie jest jeszcze popularna. Z jednej strony nieruchomość dla Polaków jest bezcenna, z drugiej zaś strony pojawia się niepokój związany z ewentualną egzekucją wierzytelności. Z hipoteki odwróconej skorzystać mogą osoby samotne oraz małżeństwa w wieku 60+. Warunkiem jest posiadanie prawa własności nieruchomości. W ustawie będzie istniał zapis „nieruchomości obciążone hipoteką”- wówczas kredytobiorca będzie musiał spłacić zobowiązanie finansowe ze środków uzyskanych z hipoteki odwróconej.

 

welcomefinance.pl

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych