Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Chcesz wziąć kredyt? Zadłuż się z głową!

 

Chcesz wziąć kredyt? Zadłuż się z głową!

Każdy kredyt kosztuje i trzeba rozsądnie zagospodarować swoje finanse. Oto reguły, których powinniśmy przestrzegać, aby zadłużyć się rozsądnie i bezpiecznie.

Czy stać mnie na kredyt?

Gdy podejmiemy decyzję o zaciągnięciu kredytu powinniśmy poważnie się zastanowić czy nas na niego stać. Musimy dokładnie przeanalizować, ile wydajemy na rachunki i życie a ile nam jeszcze zostaje. Jeśli ta kwota jest niewielka, lepiej się wstrzymać z zaciągnięciem kredytu. Kredyt jest bezpieczny, gdy nie zachwieje stabilności domowych wydatków, nawet kiedy pojawią się nieprzewidziane koszty, np. naprawa auta. Dlatego zanim zdecydujemy się na nowy kredyt  musimy być pewnim, że stać nas na niego. W innym przypadku grozi nam wpadnięcie w pułapkę zadłużenia.

Ile kosztują raty?

Gdy nasza pensja starcza nam od 1-go do 1-go, to lepiej wstrzymajmy się z zaciągnięciem nowego kredytu. Jednak gdy z pensji zostaje nam dodatkowy luz, tak by spłata z kolejnego kredytu nie zagrażała jego stabilności., możemy  rozważyć nowy kredyt. Komisja nadzoru Finansowego, która dba o stabilność banków, pracuje nad regulacją mającą zabraniać bankowcom udzielania kredytu osobom, które łącznie wydawałyby na spłatę rat wszystkich swoich kredytów więcej niż połowę miesięcznych dochodów.

Reklamowy zawrót głowy

Większość ludzi chce zaciągnąć kredyt, który jest często lub/i atrakcyjnie reklamowany. Udają się  do banku, który ich zainteresował swoją ofertą i przystaja na proponowane warunki. Lepiej  jednak porównać ofertę z propozycjami innych banków. Pamiętajmy, że reklama nigdy nie powie całej prawdy.

Procenty swoją drogą

Nigdy z reklamy bankowej nie dowiemy się całej prawdy o kosztach pożyczki. Niekiedy oprocentowanie wygląda bardzo ciekawie, ale w rzeczywistości doliczane są wysokie prowizje. I raty do spłaty okazują się wyższe. Czasami banki doliczają do prowizji obowiązkowe ubezpieczenie. Z pozoru wyglądają one niegroźnie, ale po zsumowaniu całej kwoty już nie tak atrakcyjnie.
Porównując oferty zsumuj oprocentowanie, prowizję oraz dodatkowe opłaty.

Porównaj miesięczne raty

Porównywanie procentów nie jest do końca wiarygodne. Ponieważ, bank może wliczyć koszty prowizji w raty, a inny bank każe zapłacić je z góry. Banki stosują różne prowizje dla różnych grup klientów. Istnieją różne sposoby spłaty- raty równe i malejące. Aby sprawdzić ile zapłacimy, najlepsza rada to w banku poprosić o symulację dla określonej kwoty i okresu kredytowania.

Idź do banku

Istnieje szansa, że bank, w którym posiadasz konto osobiste, zaproponuje specjalne warunki, np. obniżone oprocentowanie. Jeżeli jakiś bank nie wymaga od Ciebie zaświadczenia o zarobkach i daje pożyczkę od ręki, możesz być pewien, że to ułatwienie jest w liczone w koszty kredytu.
Niezależnie od kredytu musimy dokładnie przeanalizować swoje możliwości. Musimy rozumieć warunki na jakich będziemy się zadłużać. Porównując oferty banków weźmy pod uwagę rzeczywistą roczną stopę procentową, która uwzględni opłaty, prowizję i inne koszty prowizji. RRSO nie zawiera kosztów dodatkowych np. kosztów windykacji. Decydując się na kredyt powinniśmy zrobić symulację w wysokości raty i zastanowić się jak ona wpłynie na nasz budżet. Zapytajmy się w banku o możliwość wcześniejszej spłaty.


Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji zapraszamy do zakładki kontakt.

 

www.welcomefinance.pl

 

Internetowy  Doradca Finansowy. Obsługujemy klientów z całej Polski a w szczegóności z województwa dolnośląskiego: Wrocławia, Oleśnicy, Oławy, Trzebnicy, Twardogóry, Sycowa, Międzyborza, Bierutowa oraz okolic.

 

 

 

 

 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych