Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Krok 4. Wypłata kredytu

Krok 4. Wypłata kredytu

Po podpisaniu umowy Bank uruchamia kredyt pod warunkiem, że zostały spełnione wszystkie warunki niezbędne do uruchomienia kredytu, typowe dla danego rodzaju kredytu.

W przypadku rynku wtórnego (czyli tzw. mieszkanie kupione od sprzedającego), podstawowym dokumentem jaki Bank będzie wymagał jest przedstawienie umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego oraz wniosku na wpisanie hipoteki na rzecz Banku. Wniosek odnośnie wpisania hipoteki można złożyć na dwa sposoby, można samemu zanieść do sądu w którym znajduje się księga wieczysta nabywanej nieruchomości aby notariusz mógł zrobić to za nas ustanawiając to w akcie notarialnym. Druga forma jest bardziej wygodna. Natomiast przy rynku pierwotnym Bank będzie wymagał od nas przedstawienia dokumentu tzw. cesji wkładu budowlanego. W przypadku kredytu na remont, budowę domu lub jeśli pożyczasz środki na dowolny cel, przed uruchomieniem kredytu bank będzie wymagał przedłożenia potwierdzenia złożenia opłaconego wniosku o wpis hipoteki.

Nie sposób wymienić wszystkich dokumentów niezbędnych do uruchomienia, różnią się one w zależności od rodzaju kredytu. Warto zawsze pamiętać, aby na każdym etapie zapytać doradcę w banku o wymagane dokumenty.

Po uruchomieniu kredytu, sam wpis hipoteki trawa nawet kilka miesięcy. Przez ten okres płacimy tzw. ubezpieczenie przejściowe (czyli do czasu wpisu hipoteki) w formie podwyższonej raty. Jeśli otrzymamy zawiadomienie z sądu o wpisie hipoteki, powinniśmy jak najszybciej udać się do sądu po odpis z księgi wieczystej z prawomocnym wpisem hipoteki na rzecz banku i jak najszybciej dostarczyć do banku, aby odstąpić od ubezpieczenia przejściowego.

 

Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji zapraszamy do zakłdaki kontakt.

 

www.welcomefinance.pl

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych