Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Krok 3. Decyzja kredytowa i umowa

Krok 3. Decyzja kredytowa i umowa

Po pozytywnym przeanalizowaniu wniosku, Bank wydaje decyzję kredytową o przyznaniu kredytu na określonych warunkach. W decyzji znajdują się parametry kredytu, o które wnioskowałeś we wniosku, a w szczególności: kwota i waluta kredytu, okres spłaty, okres karencji, data wypłaty kredytu, forma rat (raty równe czy też malejące), oprocentowanie, marża banku, prowizja za udzielnie, forma wypłaty kredytu (jednorazowo lub w transzach), warunki podpisania umowy, warunki wypłaty kredytu oraz zabezpieczenie kredytu. Po otrzymaniu decyzji kredytowej, należy sprawdzić czy wszystko się zgadza zgodnie z wnioskiem, który złożyliśmy.

Jeśli wszystkie warunki zgadzają się, to zamawiamy u doradcy w Banku umowę. Na umowę czeka się kilka dni, z reguły są to dwa lub trzy dni. Zanim jednak podpiszemy taką umowę, powinniśmy dostać wzór umowy do zapoznania się. Należy porosić doradcę o otrzymanie wzoru umowy troszkę wcześniej, tak abyśmy mieli czas na zapoznanie się z jej treścią i wyjaśnieniem ewentualnych zapytań. Czytając umowę powinniśmy sprawdzić w szczególności:

- jakie są warunki związane z uruchomieniem kredytu

- jaki jest termin uruchomienia kredytu

- w przypadku budowy domu, jaki jest termin uruchomienia ostatniej transzy

- jakie jest oprocentowanie, czyli jeśli jest to kredyt w PLN to czy wibor jest 3 miesięczny czy też 6 miesięczny, jaka jest marża Banku i jest ona stała przez cały okres kredytowania, czy zmienna,

- do umowy powinna być dołączona tabela opłat i prowizji, z której dowiemy się jaka jest opłata za wcześniejszą spłatę i przewalutowanie w dniu podpisania umowy. W tabeli opłat i prowizji znajdują się również inne opłaty związane z obsługą późniejszą kredytu, np. opłata za aneks do umowy.

 

Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji zapraszamy do zakłdaki kontakt.

 

www.welcomefinance.pl

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych