Doradca finansowy logo
Oferta doradcy

Nieruchomości, działki, mieszkania!

Bezpłatne spotkanie z doradcą

Zadbaj o swoją emeryturę!

Czy sztuki dyplomacji i dobrego tonu można się nauczyć, czy jest to raczej cecha wrodzona?

„Savoir – vivre” pochodzi z języka francuskiego i jest tłumaczone jako „sztuka życia”.

Chodzi tu o przekonujące argumenty, wrażliwość na drugiego człowieka, pewne wyczucie i wybór środków, które pozwolą osiągnąć nasze starania. 
Nieodłącznym elementem dyplomacji jest inteligencja, takt oraz zdolność przewidywania.

Obecnie dyplomacja nie jest domeną jedynie wysokiej rangi urzędników, ale dotyczy również środowisk samorządowych i gospodarczych różnego szczeblu. Wszystkie zachowania wymaganą pewnej znajomości zasad , po to aby nie naruszać czyjejś godności, okazywać szacunek drugiej stronie oraz stworzyć jak najbardziej sprzyjającą atmosferę do dalszych rozmów.

Najważniejsza zasada protokołu dyplomatycznego to pierwszeństwo, czyli kto jest ważniejszy, kto powinien pierwszy podać rękę itd. Niecodzienne mamy możliwość spotykania się z urzędnikami wysokiego szczebla, ale chodzimy na obiad do znajomych, spotykamy się z rodziną, załatwiamy różne sprawy i wszędzie rozmawiamy z różnymi ludźmi. W takiej sytuacji znajomość „savoir-vivre” może okazać się pomocna.

W czym tkwi tajemnica kulturalnego człowieka ?
Nasze zachowanie świadczy o dobrym wychowaniu, nasz sposób bycia, wysławiania się, uśmiech, gesty, to wszystko decyduje, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Można się z tym urodzić i albo się to ma w sobie albo nie. 
Dobre maniery sprawiają, że wyzbywamy się egoizmu, postrzegamy świat w szerszej perspektywie, co stwarza dla nas jak i ludzi, którymi się otaczamy nowe możliwości.

To właśnie jest sztuka dyplomacji, czyli sztuka możliwości.

 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu (Doradca Finansowy Wrocław) >>
<< powrót do pełnej listy porad finansowych